وجیه‌الله جعفری با تاکید بر بهره‌برداری از معادن پهنه معدنی بهرام گور با حفظ شرایط زیست محیطی گفت: در پهنه‌هایی که بیشترین ماده معدنی را دارند با مطالعه دقیق و روش‌های علمی‌ می‌توان اقدام به فعالیت‌های اکتشافی کرد و ما در سازمان ایمیدرو نیز بستر را برای سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی آماده می‌کنیم. وی تصریح کرد: درحوزه مسوولیت‌های اجتماعی می‌توان علاوه بر مسوولیت‌های عمومی، ایجاد مشاغل پایدار از طریق مشارکت در راه‌اندازی صنایع مختلف را  در دستور کار قرار داد.

فولاد

مدیرعامل فولاد غدیر نی‌ریز نیز تصریح کرد:

ظرف ۵ ماه گذشته پیشرفت قابل توجهی در پروژه فولادسازی صورت گرفته است و امیدواریم تا پایان بهار ۱۴۰۱ این کارخانه به بهره‌برداری برسد. محسن مصطفی‌پور آماده‌سازی محل احداث کارخانه گندله‌سازی برای آغاز رسمی ‌ساخت این پروژه در ماه آینده را از دیگر پروژه‌های در دست اجرا عنوان و خاطرنشان کرد: برای تکمیل زنجیره تولید فولاد در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز، استفاده از ظرفیت‌های معدنی منطقه را در دستور کار قرار داده‌ایم که امیدواریم با حمایت‌های استانی و ملی شرایطی ایجاد شود تا این مجتمع نیز بتواند از ظرفیت‌های معدنی این منطقه بهره‌برداری کند.

وی همچنین  تامین آب پایدار، ساخت کارخانه آهک و احداث تصفیه‌خانه صنعتی را از دیگر برنامه‌های آتی این مجتمع عنوان کرد.

مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی آموزشی این مجتمع در شهر نی‌ریز را از جمله پروژه‌های ماندگار این مجتمع برای مردم شهرستان نی‌ریز عنوان کرد و افزود: در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی بر خود تکلیف کرده‌ایم که فعالیت‌هایی که از طرف این مجتمع انجام می‌پذیرد، کارهای ماندگار و زیرساختی باشد.

فولاد

وی با اشاره به برگزاری آزمون در اسفند سال‌جاری برای جذب نیروی کارخانه فولادسازی تصریح کرد: در این آزمون که با همکاری دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، ۴۵۵ نفر برای بخش‌های مختلف کارخانه فولادسازی جذب خواهند شد که با ضرایب بسیار خوب اعمال شده برای نیروهای بومی‌ و افراد شاغل در بخش‌های مختلف پیمانکاری مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در این آزمون نیروهای تلاشگر مجموعه و بومی‌ منطقه در اولویت جذب هستند.