وبلاگ

7 مزیت ماشینکاری CNC

دستگاه cnc

ماشینکاری CNC، در انقلاب صنعتی چهارم، همه چیز در مورد سرعت بیشتر، کارایی بالاتر و توجه به پایداری است. در چنین دیدگاهی، اتوماسیون همچنان نقش کلیدی در فعالیت‌های تولیدی ایفا می‌کند، در حالی که ابزارها و تجهیزات مدرن و مبتنی بر داده‌ها مانند ماشین‌های تراش CNC و ماشین‌کاری CNC، نوآوری را هدایت می‌کنند.

ماشینکاری CNC ضایعات کمی تولید می کند

ماشین‌های CNC بر روی برنامه‌های نرم‌افزاری اجرا می‌شوند که تحت بهینه‌سازی تکراری هستند که بهترین راه را برای تبدیل یک قطعه بدون ضایعات ایجاد می‌کند. چنین کدهایی ممکن است مشمول شبیه سازی هایی نیز باشند که کارایی برنامه حاکم را قبل از اجرای آن بررسی می کنند.

به این ترتیب، مدل نهایی CAD-CAM به‌جای روش آزمون و خطای بهبود طراحی، نتایج را تولید می‌کند و ارزش را از چرخه اول ارائه می‌کند. به علاوه، از آنجایی که تمام ماشین‌های فرز دقیق بر روی برنامه‌های نرم‌افزاری قابل تکراری کار می‌کنند که از ابزارهای ثابت در مسیرهای ثابت استفاده می‌کنند، استفاده هوشمندانه از مواد خام در دسترس است. در نتیجه، بیشتر ماشین‌های CNC بسیار پیشرفته می‌توانند به تولیدکنندگان کمک کنند تا ضایعات را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

ایرادات صفر و دقت بیشتر

از آنجایی که ماشین‌های تراش دقیق به طور مستقل و بدون هیچ گونه مداخله دستی کار می‌کنند، احتمال نفوذ خطاهای انسانی به فرآیند تولید را دور می‌زنند که منجر به نقص می‌شود. با کدها و برنامه‌های نرم‌افزاری که فرآیند پایان به انتها را اداره می‌کنند، ماشین‌ها می‌توانند دقت بیشتری را بدون هیچ نقصی ارائه دهند.

بعلاوه، این ورودی‌ها تقریباً در طول کل فرآیند تولید، چرخه به چرخه تغییر ناپذیر می‌مانند، مگر اینکه عمداً تغییر کنند، که در محصولات نهایی نیز سازگاری دارد. علاوه بر این، ماشین‌ها می‌توانند برای ساعت‌های طولانی بدون هیچ وقفه‌ای کار کنند و کیفیت کارهای تولید شده به خطر نیفتد.

تولید سریعتر و کارآمدتر

cnc

هنگام کار با ماشین‌های فرز، می‌توان تنظیمات آن‌ها را در سریع‌ترین آپشن قرارداد تا به سفارشات با حجم بالا در زمان کمتری پاسخ دهیم. به علاوه، همانطور که قبلاً گفته شد، این ماشین‌ها می‌توانند 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته بدون خستگی، بدون وقفه و بدون هیچ مشکلی کار کنند.

چنین امکاناتی، همراه با این واقعیت که دستگاه همچنان دقت بالایی را حفظ می کند و هیچ گونه منابع مادی را هدر نمی دهد، آن را به یکی از بهترین راه ها برای سریع، کارآمد و مقیاس پذیر ساختن تولید بدون هیچ گونه مسئولیت هزینه ای تبدیل می کند.

مونتاژ سریعتر

با جدا کردن ظرفیت تولید از تعداد کارکنان مورد نیاز، واحدهای تولیدی را می توان با انتقال نیروی انسانی به سمت پایین خط مونتاژ کارآمدتر کرد. خطوط مونتاژ دستی در تنظیمات با تولید بالا و جایی که مونتاژ محصول به حدی پیچیده است که نیاز به مهارت‌های تخصصی دارد که ماشین‌ها نمی‌توانند تکرار کنند، مؤثرتر هستند.

علاوه بر این، چرخش قطعات با دقت بالا امکان اتصال بدون درز قطعات را فراهم می کند که به خط مونتاژ اجازه می دهد تا آزادانه و بدون هیچ گونه اختلالی جریان یابد.

افزایش ایمنی پرسنل

دستگاه

ماشین‌های CNC، ماشین‌ها را از انسان جدا می‌کنند و باعث کاهش خطرات ماشین ها برای کارکنان میشوند.

این ماشین‌ها می‌توانند بدون اپراتور کار کنند و در نتیجه احتمال تصادفات را محدود کرده و خطر جانی و اندام را کاهش می‌دهند. دستگاه های CNC امروزی تا حدی توانایی بالایی دارند که حتی می توانند ابزار خود را به طور خودکار تغییر دهند! حتی در صورت تغییر در طراحی، می توان با تغییر نرم افزار بدون تماس با دستگاه یا شخص، آن را به حرکت درآورد.

در نتیجه، مداخله انسان به نقش نظارتی محدود می‌شود که در آن آنها می‌توانند از راه دور اجرای برنامه‌های نرم‌افزار و نگهداری پیشگیرانه یا واکنشی را برای جلوگیری از خرابی نظارت کنند، که نیاز به تعامل را به حداقل می‌رساند و محل کار را ایمن‌تر می‌کند.

کاهش در مصرف انرژی

صنایعی مانند نفت و گاز طبیعی، پتروشیمی، هوافضا، خودروسازی و غیره به دلیل تلفات ناشی از آن از قبل به عنوان انرژی بر شناخته شده اند. با این حال، معرفی ماشین‌های CNC می‌تواند به آن‌ها اجازه دهد تا مقیاس‌پذیر و دقیق بدون غصب منابع محدودی مانند انرژی و نیروی کار بیش از آنچه لازم است، باقی بمانند.

علاوه بر تزریق پایداری، آنها تلاش می کنند تا هرگونه تلفات انرژی را که ممکن است به دلیل برنامه ریزی ضعیف یا نادرست ایجاد شود، کاهش دهند که به نوبه خود باعث صرفه جویی بیشتر در انرژی می شود.

ماشینکاری CNC منجر به کاهش هزینه های تولید می شود

با در نظر گرفتن مزایای فوق، به راحتی می توان دریافت که استفاده از ماشین های CNC برای چرخش دقیق قطعات می تواند هزینه تولید را به شدت کاهش دهد. برای شروع، کارایی و مقیاس پذیری تولید و مونتاژ را بدون کمک به ضایعات مواد بهبود می بخشد.

به طور مشابه، مصرف انرژی را کاهش می دهد و این هزینه های عملیاتی مکرر را ذخیره می کند. در عین حال، هرگونه مسئولیت مالی ناشی از تصادفات و حوادث را نیز حذف می کند. در مجموع، این یکی از کامل‌ترین راه‌ها برای مقرون‌به‌صرفه کردن عملیات‌تان بدون به خطر انداختن فرآیند یا کیفیت است.

نتیجه

در حال حاضر، کاملاً واضح است که قطعات چرخشی دقیق تولید شده توسط ماشین‌های CNC بسیار برتر از همتایان دستی خود هستند. مهمتر از همه، اینها دارای دسته‌ای از مزایای اضافی هستند که می‌تواند به شرکت‌ها مزیت رقابتی ارائه دهد که به آنها کمک می‌کند تا از تمایزهایی مانند کیفیت بالا، نقص‌های صفر، اثرات زیست‌محیطی کم و غیره استفاده کنند تا جلوتر بمانند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
سلام، ما از کوکی ها برای بهبود تجربه کاربری شما و ذخیره اطلاعات کاربری شما در وبسایت استفاده میکنیم، با استفاده ما از کوکی ها موافقت میکنید؟